Новини

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області повідомляє про здійснення у грудні 2019 року експертизи 13 нормативно-правових актів, з метою встановлення відповідності нормативно-правових актів вимогам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практиці Європейського суду з прав людини, відповідно до наказу Міністерства юстиції України від     20 серпня 2008 року № 1219/7 „Про здійснення експертизи проектів законів та проектів актів Кабінету Міністрів України, а також нормативно-правових актів, на які поширюється вимога державної реєстрації, щодо відповідності положенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини”, з яких 6 - за предметом правового регулювання не стосується Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практиці Європейського суду з прав людини, 7 - відповідають Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практиці Європейського суду з прав людини.

Previous Next

10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Дотримання прав людини — важлива проблема сучасного світу. Людина, її життя і гідність, права та свободи — найвища цінність кожної держави. Суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.

Previous Next

09 грудня 2019 року юстиція Луганщини прийняла участь у черговому засіданні Обласної координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, на якому були розглянуті питання щодо оновлення у роботі щодо реалізації державної політики, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” в Луганській області. Також, під час засідання відбулася презентація результатів соціологічного дослідження “Базове опитування з питань громадського сприйняття та ставлення до гендерно-зумовленого насильства в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях”.

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області звертає увагу арбітражного керуючого Чугунової В.О., що у період з «16» грудня    2019 року до «18» грудня 2019 року буде проведена позапланова невиїзна перевірка діяльності арбітражного керуючого Чугунової В.О. на підставі абзацу 5 пункту 2.6 та пункту 2.6.1. розділу ІІ Порядку контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2013 № 1284/5 із змінами, та згідно з дорученням Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України № 3305/9.3.1/-19 від 16.10.2019.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності” від 03.10.2019 № 159-ІХ внесено зміни до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (надалі Закон), якими додано спеціальну норму, що регулює питання формування реєстраційної справи у випадках проведення нотаріусами державної реєстрації речових прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальних дій. В зазначених випадках реєстраційна справа формується в електронній формі (частина 1 статті 17 Закону). Таким чином, у випадках самостійного формування та реєстрації нотаріусом заяви про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальних дій, реєстраційна справа у паперовій формі не формується. Відповідно, документи для долучення до реєстраційної справи суб’єкту, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, не передаються.

Протягом листопада 2019 року до Головного територіального управління юстиції у Луганській області надійшло 4 запити (3 запити від громадян та 1 запит від юридичної особи).

3 запити розглянуто, запитувачам надана витребувана інформація у строки, встановлені Законом України "Про доступ до публічної інформації".

1 запит станом на 05.12.2019 перебуває на розгляді в межах строку, встановленого Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Всього за 11 місяців 2019 року до Головного територіального управління юстиції у Луганській області надійшло 43 запити.

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області є єдиним суб'єктом державної реєстрації громадських формувань, місцезнаходженням яких є населені пункти Луганської області.

Для зручності громадян та представників громадськості, подати документи для державної реєстрації громадських формувань можна не лише до Головного територіального управління юстиції у Луганській області, а і до центрів надання адміністративних послуг Луганської області, які утворені відповідними районними державними адміністраціями, селищними, міськими радами та якими Головним територіальним управлінням юстиції у Луганській області укладено угоди про співробітництво у сфері надання адміністративних послуг.

Previous Next

Всеукраїнський щорічний конкурс серед молодих юристів на краще професійне

досягнення

«МОЛОДИЙ ПРАВНИК РОКУ» за підсумками 2019 року

Дата: Анкети приймаються з 08 листопада 2019 року до 06 грудня 2019 року, урочисте оголошення переможців 14 грудня 2019 року.

Місце проведення: м. Київ

Конкурс проводиться Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України за підтримки Міністерства юстиції України професійних та громадських об’єднань правників, адвокатських бюро, адвокатських об’єднань, адвокатів (за згодою), тощо.

Метою Конкурсу є сприяння:

 • підвищенню кваліфікації і професійного росту молодих юристів та престижу їх праці;

 • сумлінному виконанню молодими юристами їхніх службових обов’язків, постійному вдосконаленню організації роботи, розвитку ініціативності та творчості;

 • удосконаленню системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації правників;

 • розширенню участі правничої молоді у науково-дослідній роботі;

 • утвердженню поваги до права, через довіру до правників.

Завдання Конкурсу:

 • визначення найвагомішого вкладу молодих правників у професійний розвиток та професійну підготовку;

 • формування громадської оцінки діяльності правників, як окремих особистостей. Учасники Конкурсу: юристи, які на момент проведення конкурсу досягли не більше

35-ти років, мають вищу юридичну освіту та досягли найкращих результатів за фахом протягом року. Кількість учасників Конкурсу не обмежується.

Визначає преможців Експертна рада конкурсу, до якої входять юристи, які внесли значний вклад у розвиток юридичної професії.

Заявки для участі у конкурсі «Молодий правник року 2019» подаються до 07 грудня 2018 року включно до Організаційного комітету шляхом надсилання анкети та пакету відсканованих документів (що підтверджують досягнення) на е-мейл: krmjua@gmail.com.

Більш детальну інформацію можна дізнатись на https://www.facebook.com/molodipravnik/.

Номінації:

 • молодий державний службовець;

 • молодий виконавець (державний та приватний);

 • молодий адвокат;

 • молодий помічник адвоката;

 • молодий науковець;

 • молодий юрисконсульт;

 • молодий правник - громадський діяч;

 • молодий працівник судової системи;

 • молодий виконавець;

 • молодий нотаріус;

 • молодий партнер АО, ЮФ, АБ тощо.

Оргкомітет:

Євген Которобай,, координатор,

Голова КРМЮ України

тел.: 093 733 47 88, е-mail: kotorobai.e@gmail.com.

Елеонора Салова, заступник голови КРМЮ України т е л

 

©2020 Головне територіальне управління юстиції у Луганській області

Search