Новини

Всеукраїнський статус громадського об'єднання

Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, зареєстроване в установленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про реєстрацію) порядку, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України.

Згідно частини другої статті 133 Конституції України до складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь.

Для отримання статусу всеукраїнського громадського об’єднання, громадське об'єднання має підтвердити такий статус у порядку, встановленому Законом про реєстрацію.

Підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання та відмова від такого статусу є добровільними.

Для державної реєстрації підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання та для відмови від всеукраїнського статусу подається заява про державну реєстрацію підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання або відмови від всеукраїнського статусу громадського об'єднання (Форма 24), затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5, за місцезнаходженням громадського об’єднання. Головне територіальне управління юстиції у Луганській області є суб’єктом державної реєстрації громадських об’єднань, місцезнаходженням яких є населені пункти Луганської області.

Державна реєстрація проводиться безоплатно за відсутності підстав для зупинення   розгляду документів та відмови у державній реєстрації не пізніше 3 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

Нагадуємо, отримати консультацію щодо утворення громадського об'єднання можна за телефоном «гарячої лінії» з питань державної реєстрації громадських формувань за номером (06452) 4-22-16 та за номером 0953624202, або у відділі державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Луганській області за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд. 22, каб. 212.

©2020 Головне територіальне управління юстиції у Луганській області

Search